بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ✦پارسان می✦ کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

موس اپل (مجیک موس اپل)؛ Magic mouse


بیشتر ما حداقل با یکی از موسهای اپل مانند مجیک ماوس 2 و مجیک موس 3، کار کرده ایم و برخی نیز می‌خواهیم آنرا بخریم.

در ابتدا، با اینکه قیمت magic mouse کمی گران به نظر می‌رسد، دل را به دریا می زنیم و خرید را انجام می دهیم، اما پس از خرید، افکار حاصل از قیمت بالا را به صورت کامل فراموش می کنیم و از خرید یک محصول زیبا و با کیفیت بی نظیر، به نام مجیک موس اپل، و کار کردن با آن لدت می‌بریم.

تبلیغات زیادی درباره قیمت ماوس اپل انجام می‌شود و در ابتدا قیمت مناسب برندهای دیگر، ما را وسوسه می‌کند تا از موسهایی به غیر از موس اپل، خرید کنیم اما پس از خرید موس اپل، به خود می گوییم: کاش زودتر اقدام به خرید مجیک موس می‌کردیم و فقط قیمت موس بیسیم را ملاک خرید قرار نمی‌دادیم.

شرکت اپل برای تولید ماجیک ماوس خود، که اکنون در صدر جدول پرفروش‌ترین موسهای لمسی قرار دارد، پروسه‌ای بسیار طولانی و جالب را طی کرده است که در این بخش، داستان سیر تحول موس اپل را از ابتدا برایتان بازگو می‌کنیم، تا برسیم به جدیدترین موس لمسی اپل که مجیک موس 3 اپل می‌باشد.

در ادامه بحث با ما همراه باشید.

 


ادامه مطالب در پائین صفحه


 

مشاهده بیشتر

ویدیو معرفی مجیک موس اپل


 

 

 


 

ادامه مطالب بالای صفحه


 

ماوس: عصای دست کاربران کامپیوتر

یکی از ابزار و لوازمی که اکثر افراد برای کار با سیستم‌های کامپیوتری به آن عادت کرده اند انواع ماوس می‌باشد و برای برخی افراد کار کردن با کامپیوتر بدون Mouse تصور ناپذیر است. ولی این وسیله از کجا پیدا شد و ابداع آن از کجا و توسط چه کسی کلید خورد؟ و چه مدت طول کشید که به شکل امروزی آن برسیم؟ اولین ماوس جهان چه شکلی داشت؟ و کاربرد اولین موس جهان، در ابتدای امر چه بود؟ شرکت‌های معروف سازنده انواع ماوس کدامند؟


همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم، در اینجا به پاسخ سوالاتی از این دست می‌پردازیم و در واقع از بدو تولد Mouse تا انواع و کاربردهای آن، خواهیم پرداخت تا جدید ترین نسخه از Apple Magic Mouse.

 

قیمت magic mouse 2

 

ماوس‌ها در مجموع از سه نسل مجزا تشکیل شده اند که شامل:

ماوس‌های مکانیکی، ماوس‌های نوری یا لیزری، و ماوس‌های بی سیم بوده و درحال حاضر ماوس‌های مکانیکی کاملا منسوخ شده اند، اما ماوس‌های نوری و لیزری هنوز کاربران زیادی دارد.

خانواده ماوس‌های بی سیم نیز آرام آرام در حال تبدیل شدن به اصلی‌ترین ماوسی هستند، که کاربران بیشتری از آن استفاده خواهند کرد.

 

روند تغییر انواع موس اپل از سال 1983 تا سال 2009

 

 

ساخت اولین موس جهان:

از زمان ورود رسمی و انبوه اولین موس دنیا، در کنار کامپیوتر توسط شرکت زیراکس، بیش از 30 سال می‌گذرد و در مدت سپری شده، موس کامپیوتر، تغییرات زیادی را به خود دیده و متحول شده است.

 

البته اولین ماوس جهان که بصورت غیر رسمی اختراع شد در سال 1952 توسط بخش تحقیقات نظامی نیروی دریایی کانادا ساخته شد و کاربرد آن نیز برای ورود اطلاعات به کامپیوتر، بواسطه حرکات دست بود.

 

اجزای اولین موس جهان، نیز از یک توپ بولینگ، تعدادی مدار الکترونیکی و سیم پیچ ، تعدادی چرخ غلتکی و... تشکیل شده بود که با حرکت و چرخش توپ بولینگ بوسیله دست کاربر، این حرکات در بر روی کامپیوتر اجرا می‌شد. این اختراع موضوعی نظامی بود و امکان علنی سازی آن وجود نداشت و مساله ساخت آن نیز مسکوت ماند.

 

ماوس سه دکمه‌ای X-Y که توسط انگلبرت تولید شد

 


 ساخت دومین موس دنیا را نیز باید به نام داگلاس انگلبرت و بیل انگلیش ثبت کرد. این مخترع آمریکایی در سن 25 سالگی و در دهه 50 میلادی به فعالیت‌هایی پرداخت که در نهایت به ابداع ماوس کامپیوتر و توسعه گرافیک در آن سالها منجر گردید.

 

وی در زمان جنگ جهانی دوم بعنوان تکنسین رادار در نیروی دریایی آمریکا فعالیت داشت و پس از آن به تحصیل در رشته مهندسی برق پرداخت.

 

در سال 1963 در کنار ابداع Mouse، لوازمی مانند جوی استیک و قلم نوری را برای ورود، تغییر و نمایش اطلاعات، در اشکال اولیه شان طراحی کرده و به مرحله ساخت رساند و برای اولین بار مردم عادی نیز می‌توانستند با کامپیوتر کار کنند.

 

ماوس ابداعی انگلبرت، از یک باکس چوبی و دکمه‌ای بر روی آن و چرخ‌هایی فلزی در زیرش برای حرکت آسانتر به جلو/عقب یا چپ/راست تشکیل شده بود. سیم ارتباطی این دستگاه از انتهای آن بیرون آمده بود و به همین سبب، این دستگاه موش (و بعدها ماوس) نامیده شد.

 

اولین موس جهان که در نیروی دریایی کانادا استفاده میشد

 

با توجه به حضور شما در این صفحه، بد نیست بدانید که مخاطبان دیگر برای خرید مجیک موس 2 و برخی دیگر برای خرید مجیک موس 3 اقدام کرده‌اند. شما نیز میتوانید با خرید این کالا، از عملکرد و کیفیت آن لذت ببرید.

در 9 دسامبر 1968 ماوس سه دکمه‌ای X-Y توسط انگلبرت معرفی رسمی شد. این مدل دارای سه دکمه دو چرخ در جهات عمودی و افقی داشت و می‌توانست در همه جهات بود.

 

 

دومین موس دنیا، موسی که انگلبرت ساخت

 

 

موس RKS 100-86

این ماوس، اولین Mouse دارای توپ چرخان (به زبان آلمانی Rollkugel) بود که در زیرش یک گوی غلطان و فقط یک دکمه بر روی آن تعبیه شده بود و در 1968 توسط یک شرکت آلمانی برای رسم تصاویر گرافیکی ساخته شد. می‌توان این ماوس را همان گوی بولینگی اولیه ثابت و سنگین، در نظر گرفت ولی بصورت معکوس و سبک، که می‌شد آنرا روی میز حرکت داد.

 

این Mouse به شکل یک نیم کره به قطر 12 سانتیمتر بوده که یک دکمه درست در مرکز و بالاترین قسمت سطح کروی آن قرار داشت. با اینکه اطلاعات دقیقی از میزان تولید این ماوس در دسترس نیست ولی احتمالا می‌رود، تعدادی از آن برای استفاده توسط دیگران بصورت تیراژ فروخته شده باشد.

 

موس RKS 100-86، اولین موس ساخته شده در آلمان که دارای گوی غلطان بود

 

 

موس زیراکس PARC

در سال 1972 فردی انگلیسی بنام بیل، ماوس جدیدی برای شرکت زیراکس پارک (Xeroc PARC) ساخت که از توپی فلزی شبیه به آنچه آلمانی‌ها از جنس پلاستیک ساخته بودند، استفاده کرد. اولین کامپیوتر بنام زیراکس آلتو همراه با این Mouse در سال 1973 بصورت عمومی معرفی شد. تمامی ماوس‌های امروزی نیز از چارچوب همین Mouse تبعیت می‌کنند و تغییری در ساختار اصلی آن بوجود نیامده است. 

 

موس زیراکس PARC که توسط انگلیسیها ساخته شد

 

اولین موس نوری دنیا

حدودا در سال 1980 اولین ماوس نوری توسط ریچارد لیون و استیون کرش در شرکت زیراکس اختراع شد که حسگرهای نوری آن با ثبت مکرر تصویر از سطحی که Mouse بر روی آن حرکت می‌کرد، جهت حرکت را تشخیص می‌دادند. البته پد مخصوصی نیز برای عملکرد درست نیاز داشت. در داخل این ماوس به جای قطعات متحرک مکانیکی از حسگرهای نوری و تعدادی LED استفاده شده بود.

 

 

اولین ماوس نوری جهان توسط ریچارد لیون و استیون کرش در 1980 ساخته شد

 

 

قیمت موس بیسیم اپل

 

اولین ماوس مایکروسافت

این شرکت در سال 1983 موفق به ساخت اولین ماوس مایکروسافت شد که سازگار با کامپیوتر مایکروسافت بود و در همین زمان برنامه Microsoft Word را بعنوان اولین برنامه‌ای که از Microsoft Mouse پشتیبانی می‌کرد و در محیط Dos اجرا می‌شد، ارائه کرد.

 

اولین ماوس مایکروسافت در سال 1983

 

اولین موس اپل؛ موس لیزا

از آنجا که Mouse ساخته شده توسط شرکت زیراکس، هم گران و هم کار کردن با آن برای عموم مردم بسیار پیچیده بود، بنابراین در سال 1983جیم یورچنکو (Jim Yurchenco) اولین ماوس اپل را با نام Lisa Mouse ساخت که همراه با کامپیوتری بنام Apple Lisa معرفی شد. این ماوس قیمت بسیار مناسبی داشت و در کنار یک دکمه از برای اولین بار از trackball (ترک بال) استفاده می‌کرد. در حقیقت، این Mouse، اولین ماوسی بود که به داخل خانه‌ها راه پیدا کرد.

 

موس لیزا اپل، اولین موس اپل

 

 

اولین ماوس بی سیم جهان؛ لاجیتک

این موس که برای اولین بار توسط لاجیتک در 1984 ساخته شد، از مادون قرمز استفاده می‌کرد. دو دکمه، با سطحی صاف و قسمتی شیشه‌ای برای اشعه مادون قرمز داشت. با این حال، موسهای بی سیم به رشد چشمگیر نرسیدند.

دلیلش هم این بود که فناوری مادون قرمز نیاز به دید مستقیم با کانکتور داشت و استفاده از آن را برای کاربر ناخوشایند می‌کرد. البته در سال 1991 توسط شرکت لاجیتک و با حضور امواج رادیویی به جای اشعه مادون قرمز، این نقیصه تا حد زیادی رفع گردید.

 

 

اولین ماوس بی سیم جهان ساخته شده توسط لاجیتک

 

موس Desktop Bus  اپل

در سال 1986 شرکت Apple از پورتی موسوم به Apple IIgs در سیستم کامپیوترهای دسکتاپ خود بنام مکینتاش، استفاده کرد که کارکردی شبیه پورت‌های USB امروزی داشت. همزمان ماوسی ساخت که برای همین سیستم طراحی کرده بود و از طریق این پورت بصورت موازی با لوازم دیگر مانند چاپگر یا هارد دیسک، به سیستم وصل می‌شد.

 

این Apple Mouse، تنها یک کلید داشت و سطح بالایی آن بدون برجستگی بود ولی دارای یک شکست در سطح خود، با زاویه تقریبی 210 درجه بود و سطح کف دست به راحتی روی آن قرار می‌گرفت.

 

ماوسDesktop Bus  اپل ، اولین موس با پورت USB

 

 

چند نسل میانی موسها در سالهای 1986 تا 1998:

در تمام این سال‌ها، ساخت انواع موس، توسط شرکت‌های گوناگون، از لحاظ تکنولوژی و همچنین تیراژ تولید، در حال پیشرفت بود.

 

چند نمونه برجسته از انواع موس ساخته شده در این سالها را در لیست زیر می‌آوریم:

ساخت موس IBM PS/2، در سال 1987 توسط شرکت آی بی ام، ساخت اولین Mouse با طراحی ارگونومیک و متحورانه با نام dove bar توسط شرکت مایکروسافت در اواخر سال 1987

اولین ماوس که شکل سطح بالایی آن، حالت قوس مقعر داشت، به نام Logitech S9 در سال 1989 توسط شرکت لاجیتک

اولین موس برای افراد چپ دست توسط لاجیتک در 1991

اولین ماوس دارای ترک بال برای جابجایی مکان نما در 1995 توسط لاجیتک

اولین ماوس دارای چرخ اسکرول در 1995 توسط شرکت لاجیتک

اولین Mouse دارای چرخ اسکرول با قابلیت کلیک در سال 1996 توسط مایکروسافت

اولین ماوس دارای جوی استیک به جای چرخ اسکرول و دارای حرکت دو بعدی ( عمودی و افقی ) در سال 1997 توسط آی بی ام

اولین ماوس مخصوص بازی در سال 1998 توسط Razer که در واقع سازنده تجهیزات گیمینگ است

و چندین مدل دیگر که از حوصله این بحث خارج است.

 

از اینجا به بعد فقط به معرفی انواع موس‌های اپل خواهیم پرداخت.

 

اولین موس دارای جوی استیک، ساخته شده توسط لاجیتک

 

 

Hockey Puck ؛ ماوس اپل با پورت USB

در سال 1998 شرکت اپل ماوسی را معرفی کرد که برای اولین بار از پورت USB برای اتصال به کامپیوتر استفاده می‌کرد. بدنه این Mouse شفاف و رنگی و دارای سطح مقطع دایره‌ای بود و باز هم به سبک اپل، تنها یک کلید برای کلیک کردن داشت. با توجه به شکل این ماوس، اقبال چندانی برای خرید موس اپل، در سال 1988 از سوی مخاطبان صورت نگرفت.

 

Hockey Puck ؛ ماوس اپل با پورت USB

 

در صورتی که در انتخاب نهایی خود مصمم هستید، می‌توانید برای مشاهده قیمت Magic mouse 2  و  قیمت Magic mouse 3 اقدام نمایید.

 

اولین موس نوری اپل : اپل پرو

در سال 2000 شرکت اپل اقدام به ساخت اولین Mouse خود که با حسگر نوری کار می‌کرد، نمود. بدنه این ماوس مانند یک قاب شیشه‌ای و بیضی شکل و متقارن بود و هیچ نوع غلطک یا چرخی برای حرکت، در آن بکار نرفته بود.

 

همچنین کلید‌های معمول بر روی آن دیده نمی‌شد و به محض حرکت دادن ماوس کل بدنه Mouse به فشار حساس می‌شد و مانند کلید عمل می‌کرد و با توجه به اینکه شکل متقارن داشت، کار کردن با این موس برای افراد راست دست یا چپ دست، هیچ فرقی نمی‌کرد و در واقع فرقی نداشت که با کدام انگشت و کدام دست، ضربه بزنید.

 

کاربر از داخل برنامه تنظیمات ماوس، می‌توانست اقدام به تنظیم میزان حساسیت بدنه Mouse، نسبت به فشار انگشتان نماید. این موس لپ تاپ اپل، علاوه بر زیبایی خیره کننده خود، دارای کارکردی عالی و روان و بدون قطع شدن در حین کار، داشت.


نکته جالب این بود که، شرکت اپل اولین شرکتی است که به همراه کامپیوترهای دسکتاپ خود، یک عدد ماوس مجهز به حسگر نوری نیز برای مشتریانش ارسال می‌کرد.

 

ماوس اپل پرو، اولین موس اپل با حسگر نوری و برای هر دو دست

 

موس بیسیم اپل

در سال 2003 شرکت اپل موفق به ساخت اولین موس بی سیم خود شد که بوسیله بلوتوث به سیستم وصل می‌شد. بدنه‌ای شبیه به ماوس پرو داشت اما با یک عدد دکمه بر روی آن.

خرید موس بیسیم اپل در آن سال، با استقبال گسترده‌ای در دنیا مواجه شد، بطوریکه موفق‌ترین فروش را در بین کل ماوس‌های وایرلس تا آن تاریخ به خود اختصاص داد.

 

موس بیسیم اپل ؛ Apple wireless mouse

 

Apple Mighty Mouse: اولین موس لمسی اپل با دو کلید

اولین ماوسی که اپل، به جای یک کلید، برایش دو عدد کلید لمسی و همچنین به جای اسکرول چرخی یک اسکرول کروی کوچک استفاده کرد در سال 2005 بود. نکته جالب در مورد این Mouse ایجاد صدای کلیک بوسیله یک بلندگوی کوچک بود، که در داخل ماوس تعبیه شده بود. 

 

 

 

Mighty Mouse؛ اولین موس اپل با دو کلید لمسی و اسکرول

 

Apple Magic Mouse 1: اولین مجیک موس اپل (2009)

بعد از سال 2005 ماوس‌های زیادی ساخته شد، که یکی از پیشرفته‌ترین ماوس‌های آن روزگار، توسط لاجیتک و با استفاده از گیرنده لیزری نانو، بصورت بی سیم به بازار عرضه شد.

این روند تا سال 2009 ادامه داشت تا اینکه شرکت اپل دست به کار بزرگی زد و اولین نسل از مجیک ماوس‌های خود را با عملکرد جادویی بعنوان موس لپ تاپ اپل معرفی کرد.

 

مجیک موس 1، از تکنولوژی چند لمسی (مولتی تاچ)، که در آن زمان در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شد، بهره‌مند بود. بدین ترتیب که کاربر می‌توانست با کشیدن انگشتان خود بر روی سطح تمام لمسی این ماوس، دستورات لازم را به آن بدهد و یا با زدن یک یا دو ضربه بر روی آن، کارهای متفاوتی انجام دهد. 

 

 

مجیک موس 1 اپل، موس اپل با عملکرد جادویی - magic mouse 1

 

Magic Mouse 2: مجیک موس 2 اپل (2015)

با توجه به حضور موفق مجیک موس 1، که در سال 2009 عرضه شد، شرکت اپل در اکتبر سال 2015 اقدام به تولید نسخه دیگری از این Mouse، تحت عنوان مجیک موس 2 یا همان Magic Mouse 2 نمود، که کیفیت را به بهترین نحو، به نمایش گذاشته است.


تفاوت‌های مجیک موس 1 و مجیک موس 2، علاوه بر تغییر نام و رنگ، شامل مواردی همچون: اضافه شدن باطری قابل شارژ، بهبود عملکرد مولتی تاچ (Multi-Touch ) ، وزن سبک‌تر و طراحی هنرمندانه‌تر در مجیک ماوس 2 می‌شود و همین موارد برای اینکه مجیک ماوس 2 اپل به صدر جدول بهترین ماوس‌های موجود برسد، کفایت می‌کند. 

 

قیمت magic mouse 3


مجیک موس 2 اپل، از لحاظ ظاهری، بسیار ساده بوده و سطح بالایی آن دارای لایه‌ای یکدست و ساخته شده از پلاستیک براق و شفاف و دارای ساختی بسیار زیبا و ظریف است.

 

همچنین سطح بالایی مجیک ماوس 2 اپل، همانند مجیک موس 1، از توانایی مولتی تاچ (Multi-Touch ) نیز برخوردار است و حرکت انگشتان را به معنای واقعی می‌فهمد و به صورت هوشمند از دستورات آنها تبعیت می‌کند.

 

لوگوی شرکت اپل در بخش میانی و پایین در روی ماوس نقش بسته است. علت اینکه این لوگو در مرکز سطح آن قرار ندارد، اینست که با توجه به شکل کاملا متقارن ماجیک ماوس 2 اپل، مخاطب بتواند جهت مناسب را برای قرار گیری دست بر روی مجیک موس شناسایی کند.

 

 

قیمت magic mouse 2 با توجه به قابلیت شارژ عالی، اتصال پایدار و عملکرد بینظیر آن، کاملا توجیه اقتصادی دارد


 

خاص‌ترین ویژگی مجیک موس 2 اپل، امکان اسکرول بصورت لمسی و استفاده از حرکات منحصر به فرد با دو‌ انگشت بر روی آن است و همین قابلیت، وجه تمایز محصول اپل با انواع موس دیگر شرکت‌های جهان است.

 

Magic mouse 2 از چند لمس همزمان ( مولتی تاچ یا Multi-Touch ) و حرکات ترکیبی، یعنی حرکات افقی، عمودی و نیز حرکات زاویه‌دار، در هر جهتی که بخواهید، به معنی واقعی کلمه، با حساسیت بسیار عالی، پشتیبانی کرده و شما را در حالات مختلفی مانند مرور صفحات وب ، جابجایی در صفحات اسناد، زوم بر روی عکس‌ها و مرور در Safari و iPhoto و ... همراهی می‌نماید.

 

 

Magic mouse 3 ؛ مجیک موس 3 اپل

شرکت اپل در سال 2021 اقدام به تولید نسخه جدیدی از مجیک موس 2 نمود که در نوع رنگ و جنس کابل با نسخه های قبلی متفاوت بود و در بین مخاطبان به مجیک موس 3 نامگذاری شد.

 

 

مجیک ترک پد اپل: موس پد اپل

در این بخش لازم است از محصول دیگر اپل که عملکردی شبیه به موس اپل دارد نیز یاد کنیم. Apple Magic trackpad یا همان موس پد اپل، یک صفحه لمسی با قابلیت مولتی تاچ بوده که با تکنولوژی بلوتوث به سیستم متصل میشود و با استفاده از آن، میتوان تمام کارهایی را که مجیک موس انجام میدهد، انجام داد.

 

سخن آخر:

در حال حاضر موس بیسیم لمسی اپل، جایگاه خود را به درستی در بین کاربران تعریف کرده است و استقبال مخاطبان از خرید موس اپل، به دلایل متعدد در حال افزایش است.

البته با وجود تلاشهای بازاریابان شرکتهای رقیب در بالا نشان دادن قیمت مجیک موس، اما هم کیفیت و کالایی مجیک موس، چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن چشم پوشی کرد.

 

 


 

 

سوالات متداول 

 

سوال: 

اگر الان یک کالائی از سایت شما بخرم برای شهرستان به چه شکلی به دستم می رسه؟

 

پارسان می : 

تحویل در سایر شهر ها به جز تهران با استفاده از پست پیشتاز یا تیپاکس یا باربری در کمترین زمان میسر میباشد و برای خرید های بالای یک صد هزار تومان به صورت رایگان انجام خواهد پذیرفت.


سوال: 

کالا برای تهران چند روزه به دستم می رسه؟

 

پارسان می: 

سفارش‌ها در شهر تهران مطابق بازه زمانی که مشتریان هنگام ثبت سفارش انتخاب می‌کنند، تحویل داده خواهد شد. همچنین امکان تحویل سفارش در همه روزهای هفته و در همان روز وجود دارد.


سوال: 

کالا برای شهر کرج به چه صورتی و در چه زمانی ارسال می کنید؟

 

پارسان می: 

سفارش‌ها در شهر کرج، مطابق بازه زمانی که از طرف پارسان می با مشتریان هماهنگ خواهد شد، بنا به درخواست مشتری بوسیله پست یا تیپاکس ارسال می‌شود که زمان بندی تحویل آن به مشتری به عهده پست یا تیپاکس می باشد.
 


سوال: 

آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟
 

پارسان می: 

شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید.

 


سوال: 

آیا می‌‏توانم کالاهایی که موجود نیستند را سفارش بدهم؟

پارسان می: 

خیر، در حال حاضر تنها کالاهایی امکان سفارش گذاری دارند که در سایت پارسان می با وضعیت موجود و همراه با قیمت مشخص شده‌‏اند.


سوال: 

 آیا تعداد خرید از یک کالا در پارسان می محدودیتی دارد؟


پارسان می: 

به طور کلی محدودیتی برای سفارش تعدادی یک کالا در پارسان می وجود ندارد، با وجود این با توجه به اینکه موجودی قابل فروش برای هر کالا در هر زمان متفاوت است، برخی اوقات محدودیت‏‌هایی در تعداد قابل سفارش از یک کالا اعمال می‏‌شود.


سوال:

آیا ممکن است کالایی را که سفارش می‏‌دهم موجود نباشد؟

 

پارسان می: 

کالاهای دارای قیمت که در سایت پارسان می با وضعیت “موجود” مشخص شده، در انبار پارسان می موجود و قابل سفارش گذاری هستند. بنابراین هنگام ثبت سفارش این کالاها نیازی به استعلام موجودی نیست و سفارش در سریع‏‌ترین زمان ممکن پردازش و تحویل خواهد شد.

 

البته گاهی برای برخی از کالاها در صورت ثبت سفارش‏‌ها با تعداد بالا و همزمان، ممکن است موجودی آن کالا به اتمام برسد. در این موارد به سرعت اقدام به تکمیل موجودی کالا می‌شود ولی در صورت امکان پذیر نبودن، عرضه آن کالاها در سایت به صورت موقت متوقف می‌شود.


همچنین در طرح تشویقی فروش شگفت انگیز روزانه، تعدادی از محصولات با تخفیف‏‌هایی بسیار ویژه‌‏تر نسبت به فروش‏های ویژه عرضه می‏‌شوند که تنها برای چند ساعت امکان سفارش‏ گذاری دارند. در مواردی که به دلیل استقبال کاربران موجودی کالا زودتر از موعد مقرر به پایان برسد، وضعیت کالا به “ناموجود” تغییر می‏‌کند و امکان سفارش گذاری وجود نخواهد داشت.


سوال: 

 آیا پرداخت در محل، شرایط و محدودیت‏‌هایی دارد؟

 

پارسان می: 
بله، هنگامی که تعداد و مبلغ سفارش از میزان خاصی بالاتر باشد امکان پرداخت نقدی وجود ندارد که این محدودیت در تماس تلفنی مرکز امور مشتریان پارسان می به مشتری اعلام خواهد شد.


سوال: 

آیا می‌‏توانم وجه سفارش خود را به صورت اقساطی پرداخت کنم؟


پارسان می:
در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.


سوال:

 آیا پرداخت در محل، شرایط و محدودیت‏‌هایی دارد؟

پارسان می:
بله، هنگامی که تعداد و مبلغ سفارش از میزان خاصی بالاتر باشد امکان پرداخت نقدی وجود ندارد که این محدودیت در تماس تلفنی مرکز امور مشتریان پارسان می به مشتری اعلام خواهد شد.


سوال:

پس از این که سفارشم را ثبت کردم، چقدر طول می‌‏کشد که به دستم برسد؟

پارسان می:
زمان رسیدن سفارش به دست مشتری بر اساس فاکتورهایی مانند محل و نحوه تحویل متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه روش‌های ارسال مراجعه کنید.


سوال:

می‏‌توانم کالایی را که سفارش داده‌‏ام با مراجعه به پارسان می به صورت حضوری تحویل بگیرم؟

 

پارسان می:
از آنجا که پارسان می یک فروشگاه اینترنتی است و یکی از اهداف آن کاهش سفرهای درون شهری غیر ضروری‏ است، با این وجود جهت جلب رضایت و اطمینان خاطر مشتریان عزیز ، تحویل حضوری سفارش در محل امکان‌پذیر می باشد.


سوال:

آیا می‏‌توانم سفارشی را که با پست پیشتاز ، ارسال شده رهگیری کنم؟


پارسان می:
بله، شما برای رهگیری سفارشی که با پست پیشتاز ارسال شده می‏‌توانید شماره 10 یا 20 رقمی مرسوله پیشتاز را در آدرس زیر وارد کنید:
 
http://itemtracking.post.ir


سوال: 

آیا همه کالاها، شامل مهلت 7 روزه گارانتی تعویض، می‏‌شوند؟


پارسان می: 
پارسان می برای کلیه محصولات خریداری شده از طریق سایت، 7 روز فرصت برای بازگرداندن کالا در نظر گرفته است.شرط استفاده از این فرصت ،فقدان هرگونه آسیب فیزیکی به کالا یا بسته بندی آن است .


 

 

 


- در صورت داشتن هر گونه سوال راجع به تحویل کالا میتوانید به صفحه تماس با ما فرمایید. و یا در قسمت نظرات سوال خود را مطرح نمائید تا همکاران پاسخ شما را بدهند و یا شماره تماس خود را ارسال نمائید تا همکاران فروش با شما تماس بگیرند

- پیشنهاد می کنیم در صورتیکه سوالی در ذهن خود داشتید حتما به صفحه ( سوالات متداول ) مراجعه نمائید اگر جواب سوال خود را در آنجا مشاهده نکردید به یکی از روشهائی که در بالا گفته شد، سوال خود را مطرح کنید. 

 


مشاهده بیشتر

جستجوی محصولات

وضعیت موجودی محصولات

دسته بندی

از تا
دسته بندی ها
info@parsanme.com
021-88853790
whatsapp