shopping_cart
سبد خرید شما more_horiz
support_agent
021-88853790
window
shopping_basket

✔️⚡معرفی بهترین برنامه ‌های کاربردی مک - قسمت سوم

در بهترین برنامه های کاربردی مک قسمت سوم ، به نرم افزارهایی می‌پردازیم که در محیط اداری و مهندسی و امنیتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

⚡معرفیبهترینبرنامه‌هایکاربردیمک-قسمتسوم


معرفی بهترین نرم افزارهای مک قسمت سوم - نرم افزارهای اداری، مهندسی، برنامه نویسی، پشتیبانی و امنیتی برای مک


 

حدود یک دهه پیش، مشهور بود که استفاده از مک بوک یا هر مک دیگر، به دلیل محدودیت هایی که در استفاده از نرم‌افزارها دارد، چندان راحت نمی‌باشد. اما کمپانی اپل، این مسئله را به‌ سرعت مدیریت کرد؛ تا جایی که امروزه بهره‌گیری از قدرت و زیبایی دستگاه‌های مک، بدون نگرانی از بابت نرم‌افزارهای کاربردی آنها، باعث افزایش روزافزون طرفداران انواع لپ‌تاپ‌ اپل و آی مک شده است.

این روزها با اینکه مک بوک ها بصورت پیشفرض دارای مجموعه خوبی از برنامه‌ ها هستند، اما شاید بهترین نرم افزارهای مک نباشند و نرم‌افزارهای پرکاربرد دیگری وجود داشته باشند که کاربران مک بوک اپل بتوانند با دانلود و نصب این برنامه های مک به‌راحتی از آن ها استفاده کنند.

 

ما قصد داریم در چند مقاله، به فهرستی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین برنامه های مک بوک (شامل برنامه های اداری، مهندسی، برنامه نویسی، پشتیبانی و امنیتی در دستگاه‌های مک)، اشاره کنیم که سومین قسمت از این سری مقالات می‌باشد.

قسمت سوم بهترین نرم افزارهای مک شامل نرم افزارهای اداری، مهندسی، برنامه نویسی و پشتیبانی و امنیتی برای مک  The-best-Mac-apps-3

 

انواع نرم افزارهای اداری، مهندسی، کدنویسی، پشتیبانی و امنیتی مناسب برای مک بوک:

برخی از نرم افزارها، صرفا با سیستم عامل خاصی کار می کنند ولی برخی برنامه ها نیز برای سیستم های عامل متفاوت از جمله مک او اس Mac os هم قابل نصب و استفاده می باشند. از طرفی برخی برنامه های مک بوک به طور ویژه و انحصاری نیز وجود دارند که اغلب، طرف قرارداد کمپانی اپل می باشند.

یکی از فروشگاه های معروف برای دانلود و نصب بهترین برنامه های مک بوک، اپ استور (App Store) است. اما وبسایت های دیگری نیز به ارائه برنامه های مک پرداخته اند. بهتر است دقت داشته باشید که نرم افزاری که دانلود و بر روی مک بوک خود نصب می نمایید، از فیلترهای استاندارد گذشته و اعتبار کافی داشته باشد.

در ادامه به معرفی برخی بهترین برنامه‌ های مک (مک بوک پرو، مک بوک ایر، آی مک، مک مینی، مک استودیو و مک پرو) می‌پردازیم. لازم به ذکر است که این نرم افزارها توسط کاربران در سراسر دنیا تست شده و بر مبنای نظرات آن ها معرفی می شوند.

"پارسان می" برای ساده تر شدن جستجو در میان این لیست از برنامه های مک، اقدام به دسته بندی موضوعی برترین نرم افزارهای Mac Apple در قالب 4 مقاله مجزا نموده است که طبق آن قادر به بررسی نرم افزاهای مورد نظر خود خواهید بود.

 

 

 

 

برنامه های مطرح شده برای مک، در قسمت سوم، به شرح ذیل می‌باشند:

  1. نرم افزار های اداری، خواندن، نوشتن و ارائه 

  2. نرم افزارهای محاسباتی و مهندسی

  3. نرم افزارهای مربوط به برنامه نویسی و کدنویسی

  4. نرم افزارهای پشتیبان گیری

  5. نرم افزارهای امنیتی

 

 

در صورت علاقه، می‌توانید لیست مک بوک را در فروشگاه اینترنتی پارسان می، مشاهده کنید.

 

انواع نرم افزار های اداری، خواندن، نوشتن و ارائه برای مک:

 

نرم افزار Microsoft OneNote برای مک

با به‌کارگیری این برنامه مک بوک، می‌توانید به ‌آسانی یادداشت بنویسید و یا به طراحی دیجیتال بپردازید و صداها و تصاویر را نیز به آن‌ها اضافه کنید. جالب‌تر اینکه با استفاده از روش‌هایی همچون کدگذاری و برچسب زدن و تفکیک رنگی و ... به سازمان‌دهی این یادداشت‌ها می‌پردازد. درنهایت می‌توانید اسناد مذکور را با سرعت بالا با دیگران به اشتراک گذاشته و دفترچه یادداشت مشترکی با افراد موردنظر خود داشته باشید!

 

نرم افزار Microsoft Office برای مک

گفتنی است که نسخه‌های 2019 نرم‌افزارهای Word، Excel، PowerPoint، Outlook و OneNote تجربه خوبی را برای کاربران مک نیز فراهم کرده است.

نرم افزار Microsoft Office برای مک The-best-Mac-apps-3

 

نرم افزار Ulysses برای مک

ابزاری برای تهیه محتوای متنی است که نسخه iOS نیز دارد. برنامه Ulysses  نسبت به Word 2016 یا برنامه Pages اپل و سایر برنامه های مک در این زمینه، دارای رابط کاربری فوق‌العاده‌ای است. از ویژگی‌های جالب آن می‌توان به امکان ایجاد یادداشت‌هایی در حاشیه‌ متن اصلی و پشتیبانی از iCloud برای دسترسی همیشگی به اسناد اشاره کرد.

 

نرم افزار Ulysses برای مک The-best-Mac-apps-3

 

نرم افزار PDF Expert برای مک

در این نرم‌افزار امکان پر کردن فرم‌ها فراهم است و علاوه بر آن می‌توان به‌وسیله آن به ادغام پی‌دی‌اف‌ها، ویرایش، حاشیه‌نویسی و امضا پرونده‌ها پرداخت. این برنامه با ویژگی‌های Continuity و Handoff اپل سازگار بوده و می‌توان دستگاه خود را در حین کار کردن با یک فایل عوض کرد!

نرم افزار PDF Expert برای مک The-best-Mac-apps-3

 

در صورت علاقه، می‌توانید لیست مک بوک را در فروشگاه اینترنتی پارسان می، مشاهده کنید.

 

انواع نرم افزارهای محاسباتی و مهندسی برای مک:

 

 

 

 

نرم افزار Pixel Winch برای مک

توسط این نرم‌افزار می‌توانید هر چیز هرچند کوچک، در صفحه ‌نمایش خود را اندازه بگیرید. توسط این برنامه جذاب، گوشی اندروید را به مک متصل کنید! حتی می‌توانید کارهای زیادی را به‌صورت وایرلس انجام دهید. مثلاً به پیام‌ها دسترسی داشته باشید، تصاویر را مدیریت کرده و فایل‌ها را انتقال دهید.

نرم افزار Pixel Winch برای مک The-best-Mac-apps-3

 

انواع نرم افزارهای مربوط به برنامه نویسی و کد نویسی، برای مک:

 

نرم افزار Visual Studio Code برای مک

اگر در بین برنامه های مک بوک به دنبال گزینه ای جهت کدنویسی و برنامه نویسی هستید، این برنامه که به VS Code معروف است، ابزاری فوق‌العاده برای شما خواهد بود. این نرم افزار ساده و کاربردی تقریباً تمام زبان‌های برنامه‌نویسی را پشتیبانی می‌کند و با دارا بودن قابلیت دیباگ کد، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

 

انواع نرم افزارهای پشتیبان گیری برای مک:

 

نرم افزار Backblaze برای مک

در بین برنامه های مک بوک، این برنامه بهترین گزینه برای گرفتن بک‌آپ از مک بوک به ‌صورت آفلاین به شمار می‌رود. جالب است بدانید که این برنامه سرعت کار با مک بوک را کاهش نمی‌دهد تا جایی که اصلاً متوجه زمان اجرای برنامه نخواهید شد!

نرم افزار Backblaze برای مک The-best-Mac-apps-3

 

نرم افزار Carbon Copy Cloner برای مک

برنامه‌ای برای پشتیبان گیری از مک بوده و استفاده از آن بسیار ساده است. در هنگام بروز اتفاقات خاص، از برنامه ممنون خواهید شد. چرا که به‌خوبی از اطلاعات شما حفاظت می‌کند و حتی اگر درایو اصلی مک بوک شما خراب شود و دستگاه روشن نشود می‌توانید از نسخه پشتیان مذکور استفاده کنید. از آن گذشته می‌توانید از اطلاعات پشتیان گرفته خود در هارد اکسترنال یا یک دستگاه مک دیگر نیز استفاده کرده و همه‌ چیز را بازیابی نمایید.

 

در صورت علاقه، می‌توانید لیست مک بوک را در فروشگاه اینترنتی پارسان می، مشاهده کنید.

 

 

 

 

انواع نرم افزارهای امنیتی برای مک:

 

نرم افزار LastPass برای مک

یکی از بهترین برنامه های مک بوک برای مدیریت پسوردها به شمار می‌رود که قادر است در زمان خرید آنلاین و موارد مشابه، به‌طور خودکار جزئیات پرداخت را پرکند. همچنین به کاربر در انتخاب پسوردهای قوی کمک می‌کند.

نرم افزار LastPass برای مک The-best-Mac-apps-3

 

نرم افزار Password 1 برای مک

یکی دیگر از بهترین برنامه های مک بوک در مدیریت پسورد، این نرم افزار است که اتفاقا مورد استفاده گسترده ای در بین کاربران مک بوک قرار می گیرد.  

نرم افزار Password 1 برای مک The-best-Mac-apps-3

 

 

در صورت علاقه، می‌توانید لیست مک بوک را در فروشگاه اینترنتی پارسان می، مشاهده کنید.

 

 

نرم افزار Knock برای مک

با نصب این برنامه، می‌توانید مک بوک خود را با ضربه زدن بر نمایشگر آیفونتان باز کرده و نیازی به وارد کردن رمز مک بوک خود نخواهید داشت. این نرم افزار نیز در بین برنامه های مک شهرت قابل توجهی دارد.

 

نرم افزار Knock برای مک The-best-Mac-apps-3

 

نرم افزار Who Is On My Wifi برای مک

در بین آن دسته از برنامه های مک که برای افزایش امنیت مک بوک به کار گرفته می شوند، لازم است تا نرم افزاری نیز برای امنیت اینترنت و وای معرفی نماییم. با استفاده از این برنامه می‌توانید بدانید چه آی پی و دستگاه‌هایی به وای فای و روتر شما متصل بوده و از طریق روتر به محدود یا بلاک کردن آن‌ها بپردازید.

نرم افزار Who Is On My Wifi برای مک The-best-Mac-apps-3

 

جمع بندی پایانی:

برای اینکه بهترین برنامه های مک را در اختیار داشته باشید می‌توانید از طریق App store  و یا خارج آن اقدام کنید ولی بهتر است برنامه‌هایی بر روی مک بوک یا آی مک خود نصب نمایید، که قبلاً تست شده و تجربه کاربران در استفاده از آن‌ها مثبت باشد.

 

 

 

 

همانگونه که قسمت سوم بهترین برنامه های مک را مطالعه کردید، سعی ما این بوده که بر اساس تجربه کاربران و کارآیی، نرم افزارهای مک را به زبانی ساده و در قالب 4 مقاله مجزا، تفکیک کنیم. برای مطالعه بیشتر در این رابطه می‌توانید به مقالات، معرفی برنامه های کاربردی مک قسمت اول،  معرفی برنامه های کاربردی مک قسمت دوم،  معرفی برنامه های کاربردی مک قسمت چهارم، در به بخش "وبلاگ سایت پارسان می" سر بزنید.

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط:

آیا مک استودیو اپل و نمایشگر اپل جایگزین آی مک 27 اینچی می شود؟

آموزش نحوه کار با سیستم عامل مک macOS

مقایسه LibreOffice و Microsoft Office

نحوه استفاده از مرکز هشدار در مک

سنسور تشخیص اثر انگشت آیفون چیست؟

دلایل اصلی برتری آیفون به گوشی‌های اندرویدی

آموزش ایجاد یک پوشه در دسکتاپ (مک یا ویندوز)

حسگر سنجش رطوبت هوا چیست؟

آموزش نحوه تنظیم حسگر اثر انگشت آیفون

راهنمای کامل استفاده از قلم اپل

 

 

 

 

 

گردآوری: فروشگاه اینترنتی پارسان می