shopping_cart
سبد خرید شما more_horiz
support_agent
021-88853790
filter_alt
shopping_basket

✔️ قیمت خرید مجیک موس اپل | Apple Magic Mouse

filter_alt فیلتر ها :
color_lens انخاب رنگ
restart_alt

مجیک موس اپل (ماوس بی سیم بلوتوثی اپل)  Apple Magic Mouse


 

مجیک ماوس: معرفی

بیشتر ما حداقل با یکی از اعضای خانواده مجیک موس اپل مانند مجیک ماوس 2 و مجیک موس 3، کار کرده ایم و برخی نیز می‌خواهیم آنرا بخریم. در ابتدا، با اینکه قیمت magic mouse کمی گران به نظر می‌رسد، دل را به دریا می زنیم و خرید را انجام می دهیم، اما پس از خرید، افکار حاصل از قیمت بالا را به صورت کامل فراموش می کنیم و از خرید یک محصول زیبا و با کیفیت بی نظیر، به نام مجیک موس اپل، و کار کردن با آن لدت می‌بریم. تبلیغات زیادی درباره قیمت ماوس اپل انجام می‌شود و در ابتدا قیمت مناسب برندهای دیگر، ما را وسوسه می‌کند تا از موسهایی به غیر از ماوس اپل، خرید کنیم اما پس از خرید موس اپل، به خود می گوییم: کاش زودتر اقدام به خرید مجیک موس می‌کردیم و فقط قیمت موس بیسیم را ملاک خرید قرار نمی‌دادیم. شرکت اپل برای تولید ماجیک ماوس خود، که اکنون در صدر جدول پرفروش‌ترین موسهای لمسی قرار دارد، پروسه‌ای بسیار طولانی و جالب را طی کرده است که در این بخش، داستان سیر تحول موس اپل را از ابتدا برایتان بازگو می‌کنیم، تا برسیم به جدیدترین موس لمسی اپل که مجیک موس 3 اپل می‌باشد.

 

apple magic mouse

 

اولین موس اپل؛ موس لیزا

از آنجا که Mouse ساخته شده توسط شرکت زیراکس، هم گران و هم کار کردن با آن برای عموم مردم بسیار پیچیده بود، بنابراین در سال 1983جیم یورچنکو (Jim Yurchenco) اولین ماوس اپل را با نام Lisa Mouse ساخت که همراه با کامپیوتری بنام Apple Lisa معرفی شد. این ماوس قیمت بسیار مناسبی داشت و در کنار یک دکمه از برای اولین بار از trackball (ترک بال) استفاده می‌کرد. در حقیقت، این Mouse، اولین ماوسی بود که به داخل خانه‌ها راه پیدا کرد.
 

موس Desktop Bus  اپل

در سال 1986 شرکت Apple از پورتی موسوم به Apple IIgs در سیستم کامپیوترهای دسکتاپ خود بنام مکینتاش، استفاده کرد که کارکردی شبیه پورت‌های USB امروزی داشت. همزمان ماوسی ساخت که برای همین سیستم طراحی کرده بود و از طریق این پورت بصورت موازی با لوازم دیگر مانند چاپگر یا هارد دیسک، به سیستم وصل می‌شد.
این Apple Mouse، تنها یک کلید داشت و سطح بالایی آن بدون برجستگی بود ولی دارای یک شکست در سطح خود، با زاویه تقریبی 210 درجه بود و سطح کف دست به راحتی روی آن قرار می‌گرفت.

 

 

Hockey Puck ؛ ماوس اپل با پورت USB

در سال 1998 شرکت اپل ماوسی را معرفی کرد که برای اولین بار از پورت USB برای اتصال به کامپیوتر استفاده می‌کرد. بدنه این Mouse شفاف و رنگی و دارای سطح مقطع دایره‌ای بود و باز هم به سبک اپل، تنها یک کلید برای کلیک کردن داشت. با توجه به شکل این ماوس، اقبال چندانی برای خرید موس اپل، در سال 1988 از سوی مخاطبان صورت نگرفت.

 

اولین موس نوری اپل : موس اپل پرو

در سال 2000 شرکت اپل اقدام به ساخت اولین Mouse خود که با حسگر نوری کار می‌کرد، نمود. بدنه این ماوس مانند یک قاب شیشه‌ای و بیضی شکل و متقارن بود و هیچ نوع غلطک یا چرخی برای حرکت، در آن بکار نرفته بود.
همچنین کلید‌های معمول بر روی آن دیده نمی‌شد و به محض حرکت دادن ماوس کل بدنه Mouse به فشار حساس می‌شد و مانند کلید عمل می‌کرد و با توجه به اینکه شکل متقارن داشت، کار کردن با این موس برای افراد راست دست یا چپ دست، هیچ فرقی نمی‌کرد و در واقع فرقی نداشت که با کدام انگشت و کدام دست، ضربه بزنید.
کاربر از داخل برنامه تنظیمات ماوس، می‌توانست اقدام به تنظیم میزان حساسیت بدنه Mouse، نسبت به فشار انگشتان نماید. این موس لپ تاپ اپل، علاوه بر زیبایی خیره کننده خود، دارای کارکردی عالی و روان و بدون قطع شدن در حین کار، داشت.

نکته جالب این بود که، شرکت اپل اولین شرکتی است که به همراه کامپیوترهای دسکتاپ خود، یک عدد ماوس مجهز به حسگر نوری نیز برای مشتریانش ارسال می‌کرد.

 

اولین موس بیسیم اپل

در سال 2003 شرکت اپل موفق به ساخت اولین موس بی سیم خود شد که بوسیله بلوتوث به سیستم وصل می‌شد. بدنه‌ای شبیه به ماوس پرو داشت اما با یک عدد دکمه بر روی آن.
خرید موس بیسیم اپل در آن سال، با استقبال گسترده‌ای در دنیا مواجه شد، بطوریکه موفق‌ترین فروش را در بین کل ماوس‌های وایرلس تا آن تاریخ به خود اختصاص داد.


Apple Mighty Mouse: اولین موس لمسی اپل با دو کلید

اولین ماوسی که اپل، به جای یک کلید، برایش دو عدد کلید لمسی و همچنین به جای اسکرول چرخی یک اسکرول کروی کوچک استفاده کرد در سال 2005 بود. نکته جالب در مورد این Mouse ایجاد صدای کلیک بوسیله یک بلندگوی کوچک بود، که در داخل ماوس تعبیه شده بود. 

همانظور که گفتیم، اولین موس سیمی اپل در سال 1983و با نام لیزا ساخته شده بود و از آن روزگار تاکنون دستخوش تغییرات بسیاری شده و در حال حاضر با تولید مجیک موس اپل Apple Magic Mouse، یکی از پیشتازان این عرضه می‌باشد. شرکت اپل برای اولین بار در سال 2003، اقدام به معرفی ماوس بی سیم بلوتوثی اپل نمود که یک دکمه داشت و موفق‌ترین فروش را در بین کل موس های وایرلس تا آن تاریخ به خودش اختصاص داد. علت اینکه لوگوی اپل در مرکز مجیک موس اپل قرار ندارد اینست که کاربر با قرار دادن لوگو در نزدیکی مچ دست، جهت درست را برای مجیک ماوس اپل خود انتخاب کند.

در ادامه به توصیف اجمالی موس بی سیم بلوتوثی اپل Apple Wireless Bluetooth Mouse یا مجیک موس اپل خواهیم پرداخت.

 

مجیک موس 1 اپل - Apple Magic Mouse 1

بعد از سال 2005 ماوس‌های زیادی ساخته شد، که یکی از پیشرفته‌ترین ماوس‌های آن روزگار، توسط لاجیتک و با استفاده از گیرنده لیزری نانو، بصورت بی سیم به بازار عرضه شد.
این روند تا سال 2009 ادامه داشت تا اینکه شرکت اپل دست به کار بزرگی زد و اولین نسل از مجیک ماوس‌های خود را با عملکرد جادویی بعنوان موس لپ تاپ اپل معرفی کرد و نام آن را مجیک موس 1 اپل Apple Magic Mouse 1 گذاشت. مجیک موس 1 اپل، از تاچ چند لمسی پشتیبانی می‌کرد و اجازه می‌داد کاربر با زدن یک یا دو ضربه به سطح موس یا کشیدن انگشتان خود بر روی آن، دستوراتی را به سیستم کامپیوتر ارسال کند.

مجیک موس 1 اپل از حرکات ترکیبی لمسی در تمام جهات و زوایا و اسکرول لمسی پشتیبانی می‌کند و به معنای واقعی یک موس لمسی بی سیم است.

 

موس بلوتوثی بی سیم اپل مجیک موس Apple Wireless Bluetooth Magic Mouse

 

مجیک موس 2 اپل - Apple Magic Mouse 2

مجیک موس اپل تا کنون چند ویرایش مختلف را به خود دیده است. مجیک موس اپل در سالهای مختلف از نظر طراحی، دچار تحول اساسی و فاحشی نگردید و همان فرمت اولیه را حفظ کرده است.

با توجه به حضور موفق مجیک موس 1، که در سال 2009 عرضه شد، شرکت اپل در اکتبر سال 2015 اقدام به تولید نسخه دیگری از این Mouse، که اولین ویرایش مجیک موس اپل محسوب میشد، تحت عنوان مجیک موس 2 یا همان Magic Mouse 2 نمود، که کیفیت را به بهترین نحو، به نمایش گذاشته است. به طور خلاصه، مجیک موس اپل در این ویرایش به باتری قابل شارژ مجهز شد. باتری مجیک موس اپل 2015 با یک پورت لایتنینگ شارژ می‌شد. عملکرد مولتی تاچ مجیک موس اپل در نسخه 2015 بهبود پیدا کرد. وزن سبک‌تر و طراحی زیباتر نیز از دیگر تغییرات مجیک موس اپل در سال 2015 بود. مجیک موس اپل سال 2015 در واقع با نام مجیک موس 2 شناخته شد.

تفاوت‌های مجیک موس 1 و مجیک موس 2، علاوه بر تغییر نام و رنگ، شامل مواردی همچون: اضافه شدن باطری قابل شارژ، بهبود عملکرد مولتی تاچ (Multi-Touch ) ، وزن سبک‌تر و طراحی هنرمندانه‌تر در مجیک ماوس 2 می‌شود و همین موارد برای اینکه مجیک ماوس 2 اپل به صدر جدول بهترین ماوس‌های موجود برسد، کفایت می‌کند. مجیک موس 2 اپل، از لحاظ ظاهری، بسیار ساده بوده و سطح بالایی آن دارای لایه‌ای یکدست و ساخته شده از پلاستیک براق و شفاف و دارای ساختی بسیار زیبا و ظریف است. همچنین سطح بالایی مجیک ماوس 2 اپل، همانند مجیک موس 1، از توانایی مولتی تاچ (Multi-Touch ) نیز برخوردار است و حرکت انگشتان را به معنای واقعی می‌فهمد و به صورت هوشمند از دستورات آنها تبعیت می‌کند.
لوگوی شرکت اپل در بخش میانی و پایین در روی ماوس نقش بسته است. علت اینکه این لوگو در مرکز سطح آن قرار ندارد، اینست که با توجه به شکل کاملا متقارن ماجیک ماوس 2 اپل، مخاطب بتواند جهت مناسب را برای قرار گیری دست بر روی مجیک موس شناسایی کند. خاص‌ترین ویژگی مجیک موس 2 اپل، امکان اسکرول بصورت لمسی و استفاده از حرکات منحصر به فرد با دو‌ انگشت بر روی آن است و همین قابلیت، وجه تمایز محصول اپل با انواع موس دیگر شرکت‌های جهان است. Magic mouse 2 از چند لمس همزمان ( مولتی تاچ یا Multi-Touch ) و حرکات ترکیبی، یعنی حرکات افقی، عمودی و نیز حرکات زاویه‌دار، در هر جهتی که بخواهید، به معنی واقعی کلمه، با حساسیت بسیار عالی، پشتیبانی کرده و شما را در حالات مختلفی مانند مرور صفحات وب ، جابجایی در صفحات اسناد، زوم بر روی عکس‌ها و مرور در Safari و iPhoto و ... همراهی می‌نماید.

 

مجیک موس 2 اپل 2017

دومین ویرایش مجیک موس اپل در سال 2017 اتفاق افتاد. شرکت اپل در سال 2017 برای اولین بار، مجیک موس اپل با رنگ خاکستری تیره تولید شد ولی قبل از آن فقط مجیک موس با رنگ سفید تولید می‌شد.

 

مجیک موس 2 اپل 2019

نماینده مجیک موس 2 اپل که در بازار به نام مجیک موس 2 شناخته می‌شود، در واقع معروف به مجیک موس اپل 2019 است که کیفیت ساخت و عملکرد مجیک موس اپل نسبت به نسل قبل بهتر شده و مجیک موس اپل مشکی (Space Gray) و مجیک موس اپل سفید (Silver) رنگ بندی مربوط به این سال هستند. کابل شارژ مجیک موس 2 از نوع لایتنینگ به USB می‌باشد.

 

در صورتی که به مشاهده لیست قیمت خرید انواع موس اپل یا علاقه دارید، می‌توانید از فروشگاه پارسان می، دیدن کنید.

 

مجیک موس 3 اپل 2021 - Apple Magic Mouse 3 یا مجیک موس 2 اپل 2021

سومین ویرایش مجیک موس اپل به سال 2021 مربوط می‌شود که برخی تغییرات جدید را دریافت کرده و به مجیک موس 3 نیز معروف شده است. روکش کنفی به کابل شارژ مجیک موس 2 اپل اضافه شد، کابل شارژ آن به مدل لایتنینگ به USB-C تغییر کرد و مجیک موس اپل مشکی در کنار مجیک موس اپل سفید، دو مدل مربوط به این سال شدند.

مجیک موس اپل 2021 یک نکته دیگر هم داشت که با توجه به تغییراتی که در آن ایجاد شد به مجیک موس 3 اپل معروف شد و بسیاری از کاربران این نسل از موس اپل را مجیک موس نسل 3 می‌دانند.

 

موس بی سیم اپل Apple Wireless Magic Mouse

 

جدیدترین مجیک موس اپل Apple Magic Mouse

در حال حاضر جدیدترین موس بی سیم اپل Apple، مجیک موس 3 اپل می‌باشد و همانطور که ذکر شد در رنگ های سفید و مشکی در بازار موجود می‌باشد.

 

قیمت خرید مجیک موس اپل Apple Magic Mouse

در حال حاضر مجیک موس 3 سفید و مجیک موس 3 مشکی همراه با مجیک موس 2 سفید و مجیک موس 2 خاکستری در بازار یافت می‌شوند که قیمت خرید مجیک موس اپل در هر یک از این مدلها متفاوت است.

 

خرید انواع مجیک موس اپل Apple Magic Mouse

بنابر آخرین بررسی‌ها، قیمت خرید مجیک ماوس 2 سفید، قیمت خرید مجیک ماوس 3 سفید، قیمت خرید مجیک ماوس 2 مشکی و قیمت خرید مجیک ماوس 3 مشکی، به ترتیب از ارزان‌ترین مدل مجیک موس اپل تا گران‌ترین مدل مجیک موس اپل، در لیست قیمت انواع مجیک موس اپل قرار می‌گیرند.

 

در صورتی که به مشاهده لیست قیمت خرید انواع موس اپل یا علاقه دارید، می‌توانید از فروشگاه پارسان می، دیدن کنید.

 

 

 

گردآوری: فروشگاه آنلاین پارسان می