shopping_cart
سبد خرید شما more_horiz
support_agent
021-88853790
filter_alt
shopping_basket

✔️ قیمت خرید قلم اپل | Apple Pencil

filter_alt فیلتر ها :
color_lens انخاب رنگ
restart_alt

قلم لمسی اپل Apple Pencil Stylus

 

یکی از لوازم جانبی آیپد، قلم اپل Apple Pencil است که توسط شرکت اپل برای توسعه عملکرد آیپدها، معرفی و روانه بازار شده است.

تا کنون دو نسل از قلم های اپل ساخته شده که اولین نسل آن در سال 2015 همراه با آیپد پرو نسل اول معرفی شد. دومین نسل قلم اپل نیز در سال 2018 و همزمان با معرفی آیپد پرو نسل سوم رونمایی شد.

هر دو قلم لمسی اپل، دارای باتری داخلی قابل شارژ بوده و به صورت بی سیم و از طریق بلوتوث به آیپد متصل می‌شوند. هر چند که شباهت هایی در عملکرد این دو نسل از قلم های اپل وجود دارد اما تفاوت هایی را نیز می‌توان بین آنها شمارش کرد. به عنوان مثال: در انتهای قلم نسل 1 اپل، یک کلاهک برای محافظت از کانکتور لایتنینگ قلم، تعبیه شده که در نسل 2 قلم اپل، چنین چیزی را مشاهده نمی‌کنیم.

در سالهای اخیر بصورت ناپیوسته، شایعاتی در مورد معرفی قلم اپل نسل 3 شنیده می‌شود. حتی برخی به مشخصات فنی قلم اپل 3 هم اشاره می‌کنند که شامل پاک کن اکتیو و ... می‌باشد اما تا کنون قلم اپل 3، نه معرفی شده و نه برنامه‌ای از طرف اپل برای معرفی قلم اپل نسل 3 اعلام شده است.

در صورت خرید قلم اپل Apple Pencil از فروشگاه های آنلاین اپل، می‌توان بصورت سفارشی و رایگان، موارد دلخواه را بر روی قلم حکاکی لیزری کرد.

 

Apple Pencil

 

قلم اپل نسل 1 مدل Apple Pencil 1st Gen

همانطور که اشاره شد این قلم در 9 سپتامبر 2015 و در کنار اولین نسل از آیپد پرو اپل معرفی شد. قلم هوشمند نسل 1 اپل، برای اتصال به آیپد پرو از فناوری بلوتوث استفاده می‌کرد و برای اینکه شارژ شود با استفاده از یک کانکتور لایتنینگ که در انتهای قلم 1 اپل، جای گرفته است، به پورت آیپد متصل می‌شود. یک کلاهک کوچک مخصوص، از کانکتور قلم اپل نسل 1 محافظت می‌کند که در صورت نیاز به شارژ باید آنرا بردارید. این کلاهک با خاصیت مغناطیسی به انتهای قلم اپل نسل اول Apple Pencil 1st چسبیده است.

 

Apple Pencil 1st Gen قلم اپل نسل اول

 

قلم 1 اپل با آیپد پرو نسل اول و دوم بصورت مستقیم و با آیپدهای نسل ششم تا دهم از طریق یک مبدل USB-C به لایتنینگ، متصل شده و سازگار است.

قلم اپل نسل اول اپل به زاویه و فشار حساس بوده و می‌تواند همزمان با انگشتان دست با صفحه نمایش آیپد، ارتباط برقرار کند و نکته جالب اینجاست که از قابلیت رد کف دست هم پشتیبانی می‌کند. یعنی قلم نسل اول اپل هم با انگشتان دست کار می‌کند و هم در زمان کار با قلم، از تاثیر کف دست بر روی نمایشگر، جلوگیری می‌کند!

قلم اپل نسل اول با تمام آیپدهایی که پورت لایتنینگ دارند (یعنی آیپد پرو نسل اول و دوم، آیپد ایر نسل سوم، آیپد مینی نسل پنجم، آیپد 9.7 اینچی نسل ششم)، کار می‌کند. همچنین با استفاده از مبدل USB-C به لایتنینگ، می‌توان از قلم نسل اول اپل در کنار آیپد 10.2 اینچی نسل هفتم و هشتم و نهم و آیپد 10.9 اینچی نسل دهم، استفاده کرد. یک مبدل لایتنینگ به لایتنینگ در بسته بندی قلم اپل نسل اول، قرار داده شده است که می‌توان این قلم را به کابل لایتنینگ متصل کرد.

 

قلم اپل نسل 2 مدل Apple Pencil 2nd Gen

این نسل از قلم های لمسی اپل در 30 اکتبر 2018 با نسل سوم آیپد پرو همراه شد. ویژگی اصلی این آیپد و نسلهای بعد از آن، استفاده از پورت USB-C به جای لایتنینگ است (به جز آیپد نسل دهم). بنابراین یا از قلم اپل نسل دوم پشتیبانی می‌کنند و یا با استفاده از مبدل، در برخی از نسلها، با قلم اپل نسل اول، می‌کنند. 

با اینکه مشخصات فنی قلم اپل نسل دوم به قلم اپل نسل اول، بسیار نزدیک است اما دو تفاوت واضح دارد. اول اینکه از کلاهک انتهای قلم نسل اول اپل، خبری نیست و دوم اینکه قلم اپل نسل دوم Apple Pencil 2nd در یک سمت صاف است تا از لیز خوردن آن جلوگیری شود.

 

پورت لایتنینگ Apple Pencil 1st Gen قلم اپل نسل اول در قلم اپل نسل دوم حذف شده است

 

قلم نسل 2 اپل، یک ویژگی بارز و متفاوت با نسل قبل دارد که به نحوه شارژ آن مربوط می‌شود. در واقع قلم 2 اپل برای شارژ، بصورت مغناطیسی به کناره آیپد می‌چسبد و ریسک استفاده از پورت لایتنینگ قلم اپل نسل 1 را ندارد. علاوه بر این تقریبا همیشه شارژ است، زیرا دائما به آیپد چسبیده و تغذیه می‌شود.

قلم اپل نسل 2، در بخش عملکرد نیز دستخوش بهبود شده است و نقاطی از آن به لمس حساس بوده و در برنامه هایی که با این ویژگی سازگار باشد، می‌توان با ضربه زدن به تنه اصلی آن، برخی از عملکردهای درون برنامه‌ای را فعال کرد، مانند کارهایی که در ادوبی فتوشاپ یا مایکروسافت آفیس، قادر به انجام آنها است.

قلم اپل نسل 2 با آیپدهایی که امکان اتصال مغناطیسی این قلم را داشته باشند کار می‌کند که شامل آیپد پرو نسل سوم و چهارم و پنجم و ششم، آیپد مینی نسل ششم و آیپد ایر نسل چهارم و پنجم می‌شود. تمام این آیپدها با قلم اپل نسل اول، ناسازگار هستند.

 

Apple Pencil 2nd Gen قلم اپل نسل دوم

 

 

قلم اپل نسل 3 مدل Apple Pencil 3rd Gen

همانطور که گفتیم، شرکت اپل هنوز نسل جدیدی از قلم های هوشمند خود را معرفی نکرده است اما گمانه زنی هایی مبنی بر رونمایی قریب الوقوع قلم اپل نسل سوم ، به گوش می‌رسد. ظاهراً قلم نسل سوم اپل، بر خلاف دو نسل قبل، علاوه بر رنگ سفید، در رنگ مشکی نیز عرضه خواهد شد. همچنین قلم اپل نسل سوم Apple Pencil 3rd Gen ، احتمالاً نمایشگری شبیه به تاچ بار دارد که عملکردهای اضافی بیشتر از دو نسل قبل، فراهم می‌کند.

 

جدیدترین قلم اپل Apple Pencil

در حال حاضر جدیدترین قلم لمسی اپل، قلم اپل نسل دوم می‌باشد ولی شاید با آمدن قلم اپل نسل سوم، جایش را به قلم جدیدتر اپل بدهد.

 

قیمت خرید قلم اپل Apple Pencil

قیمت خرید قلم اپل نسل اول در عرضه اولیه 99 دلار بود و قیمت خرید قلم اپل نسل دوم نیز در عرضه اولیه 129 دلار بود و بر همین اساس پیش بینی می‌شود، قیمت خرید قلم اپل نسل سوم با توجه به عملکرد بهبود یافته، بیشتر از دو قلم قدیمی‌تر اپل باشد. شاید عددی حدود 160 دلار.

 

​  قلم اپل Apple Pencil Stylus

 

خرید انواع قلم اپل Apple Pencil

در حال حاضر امکان خرید انواع قلم اپل در بازار وجود دارد ولی بهتر است برای خرید قلم اپل نسل اول یا خرید قلم اپل نسل دوم به یکی از فروشگاه های معتبر اپل، مراجعه کنید تا از گزند کالای تقلبی در امان باشید.