shopping_cart
سبد خرید شما more_horiz
support_agent
021-88853790
roofing
window
shopping_basket

خصوصیات منحصر به فرد پردازنده M1 اپل

__________

خصوصیاتمنحصربهفردپردازندهM1اپل

تفاوت پردازنده های جدید اپل سیلیکون با پردازنده های اینتل اواخر سال 2020 بود که شرکت اپل از مک بوک های جدید خود با پردازنده های ساخته خودش بنام M1 رونمائی کرد. 
تا کنون اپل از پردازنده های شرکت اینتل بر روی مک بوک ها و آیمک ها و محصولات خود استفاده می کرد. اما این بار مک بوک های 13 اینچی جدید با پردازنده های ساخته شده ی شرکت اپل معرفی شدند. در این مقاله به زبان ساده تفاوت عمده این پردازنده ها با پردازنده های ساخته شرکت اینتل را توضیح خواهیم داد و قابلیت ها و معایب احتمالی این پردازنده را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت . 

 

تراشه M1

 

  • خصوصیات اصلی پردازنده M1  اپل


یکی از مهم ترین خصوصیات منحصر به فرد پردازنده M1 اپل مصرف انرژی فوق العاده کم آن نسبت به پردازنده های اینتل است زیرا معماری ساخت این پردازنده بسیار شبیه به معماری تلفن های هوشمند و آیپدهای اپل است. 
تولید گرمای بسیار کمتر سبب شده مصرف برق این پردازنده بسیار کمتر از پردازنده های اینتل باشد. و شما مدت زمان بیشتری را می توانید از لپ تاپ اپل خود با پردازنده M1   استفاده کنید. 

 

 

  • سریعترین گرافیک جهان در لپ تاپ


تراشه جدید M1  که با 16 میلیون ترانزیستور ساخته شده است برخلاف پردازنده های اینتل که GPU (پردازنده گرافیکی) قوی و مجزایی برخوردار نیستند، قدرت پردازش گرافیکی بسیار بالاتری دارد. عملکرد فوق العاده بخش GPU در این پردازنده سبب شده به عنوان بهترین گرافیک بدون مجزا بودن از CPU در اختیار کاربر قرار گیرد.
اپل از این پردازنده به عنوان یک موفقیت بزرگ یاد می کند نه یک ارتقاء...

 

GPU M1

 

  • یک مجموعه کامل از امکانات، روی یک پردازنده


این پردازنده 5 نانومتری با ترانزیستورهای کوچک در مقیاس اتمی بسیار پیچیده قدرت 5/3 برابری در پردازش و 6 برابر قدرتمندتر در واحد گرافیک نسبت به پردازنده های اینتل استفاده شده در مک بوک های نسل قبل است. 

 

  • نگرانی خریداران پردازنده M1

بله یک نگرانی بابت خرید مک بوک و مک مینی با پردازنده جدید اپل وجود دارد و آن نصیب کاربرانی می شود که علاقه دارند علاوه بر سیستم عامل اپل ، ویندوز ساخت مایکروسافت نیز روی دستگاه خود نصب کنند و این نگرانی بجایی هست زیرا تا زمان نوشته شدن این مقاله کسی موفق به نصب ویندوز روی دستگاه های با پردازنده M1 نشده است. هر چند توصیه ما برای این کاربران همواره این بوده اگر نیاز به ویندوز دارید به سراغ دستگاه های اپل نروید زیرا حتی دستگاه¬هایی با پردازنده ی اینتل جهت کار با Mac Os بهینه سازی شده اند نه با ویندوز ...

 

  • چهار هسته با بالاترین بازدهی و چهار هسته کم مصرف

پردازنده ی M1 یک پردازنده 8 هسته ای تقسیم شده به دو قسمت چهار هسته ای است یکی برای کارهای روزانه و وب¬گردی و دیگری ،برای کارهای پر مخاطره و سنگین تر . 
در مقاله های بعدی اطلاعات جدیدتری از این نوع پردازنده و خصوصیات آن در محصولات ارائه شده توسط شرکت اپل بازگو می کنیم.

 

CPU M1

 

  • به کارگیری پردازنده M1 برای کدام دستگاه ها

شما هم اکنون می توانید مک بوک ایر، مک بوک پرو و مک مینی های اپل را با پردازنده های M1 در فروشگاه اینترنتی پارسان می خریداری بفرمائید. 

 

منبع: https://www.apple.com/mac/m1