shopping_cart
سبد خرید شما more_horiz
support_agent
021 88 85 37 90
roofing
window
shopping_basket

مقایسه انواع ایرپاد اپل Airpods | بررسی و مقایسه انواع ایرپاد 1، 2 ، 3 و پرو و پرو 2

مقایسه انواع هندزفری بی سیم اپل | مقایسه انواع ایرپاد Apple Airpods | بررسی و مقایسه انواع ایرپاد اپل شامل ایرپاد 2، ایرپاد 3 و ایرپاد پرو و ایرپاد پرو 2 | مقایسه انواع Airpods

مقایسهانواعایرپاداپلAirpods|بررسیومقایسهانواعایرپاد1،2،3وپرووپرو2


مقایسه و بررسی انواع هندزفری بی سیم اپل؛ ایرپاد Apple Airpods


 

 

فهرست مقاله انواع ایرپاد اپل


مقدمه:
از زمانیکه شرکت اپل اقدام به معرفی ایرپاد 3 در اکتبر 2021 نمود، افراد زیادی این پرسش را مطرح کردند که تفاوتهای ایرپاد 3 با ایرپاد پرو و ایرپاد 2 چیست؟ و کدام یک از انواع Airpods برای خرید بهتر است؟ و اصلاً کدام مدل ایرپاد اپل، بهتر است؟

حتی برخی از افراد مقایسه بین ایرپاد 3 و ایرپاد 2 و ایرپاد نسل اول برایشان بحث برانگیز بود و به دنبال ویژگیهای خاص و برتریهای ایرپاد 3 نسبت به ایرپاد 2 و ایرپاد پرو و همچنین اتفاقات جدیدی که در ایرپاد پرو نسل 2 افتاده است، بودند.

با اینکه شرکت اپل، تولید ایرپاد نسل اول و ایرپاد 2 را متوقف کرده است، اما هنوز می‌توان در بازار ایرپاد 2 را پیدا کرد، بنابراین در این مقاله سعی خواهیم کرد بطور کامل به شباهتها و تفاوتهای انواع ایرپاد اپل بپردازیم و مقایسه ایرپادهای بی سیم اپل را با جزئیات شرح دهیم.

مقایسه و بررسی انواع ایرپاد اپل - مقایسه بین ایرپاد 2 و ایرپاد 3 و ایرپاد پرو

 

مدل‌های ایرپاد اپل به ترتیب سال ساخت

1. ایرپاد 1 اپل (نسل اول) در سپتامبر 2016

2. ایرپاد 2 اپل (نسل دوم) در مارس 2019

3. ایرپاد پرو اپل (نسل اول) در اکتبر 2019

4. ایرپاد مکس اپل در دسامبر 2020

5. ایرپاد 3 اپل (نسل سوم) در اکتبر 2021

6. ایرپاد پرو 2 اپل (نسل دوم) در سپتامبر 2022

 

شباهت بین انواع ایرپاد اپل (Apple Airpods) چیست؟

1.    راه اندازی تمام ایرپادهای اپل، بسیار ساده و سریع بوده و اتصال آنها به سایر دستگاهها، تنها با لمس آیکون اتصال امکانپذیر است.

2.    سوئیچ همه ایرپادها بین دستگاههای مختلف اپل، بصورت خودکار انجام می‌شود.

3.    هر چهار مدل جدیدتر، حسگرهایی برای پخش خودکار صدا به محض قرارگیری در گوش دارند.

4.    امکان استفاده از یک یا هر دو گوشی ایرپاد اپل وجود دارد.

5.    همگی انواع ایرپاد، فقط در رنگ سفید عرضه شده اند.

6.    همگی دارای سیستم کنترل، از روی دستگاه هستند.

 

مقایسه و معرفی ایرپاد اپل - اتصال و سوئیچینگ خودکار در انواع ایرپاد اپل

تفاوت انواع مدلهای مختلف ایرپاد اپل (Apple AirPods) چیست؟

تفاوتهای انواع مدلهای ایرپاد اپل، در بخش طراحی:

1.    شکل ظاهری تمامی ایرپادهای اپل، با هم متفاوت است (البته ایرپاد 2 شبیه به ایرپاد نسل اول و ایرپاد پرو شبیه به ایرپاد پرو 2می‌باشد)

2.    ایرپاد 3 و ایرپاد پرو و ایرپاد پرو 2، در برابر آب و عرق مقاوم هستند (دارای گواهینامه IPX4)، اما ایرپاد 2 و ایرپاد نسل اول این قابلیت را ندارند.

3.    ساقه هریک از گوشی‌های ایرپاد 2 و نسل اول، بلندتر از ایرپاد 3 و ایرپاد پرو و ایرپاد پرو 2 می‌باشد.
 

معرفی ، بررسی و مقایسه ایرپاد پرو و ایرپاد 2 از نظر ابعاد و طراحی


4.    در بین انواع ایرپاد اپل، فقط ایرپاد پرو 2 و ایرپاد پرو، دارای سری سیلیکونی با سایزهای متفاوت است (عنصر اصلی تمایز با ایرپاد 3)+(ایرپاد پرو 2، سری سیلیکونی سایز XS هم دارد که مجموعاً 4 سری سیلیکونی در اندازه‌های مختلف هستند)

5.    فقط ایرپاد پرو 2، ایرپاد پرو و ایرپاد 3 (Apple Airpods 3)، دارای حسگر نیرو بر روی ساقه خود، برای کنترل بیشتر هستند.

6.    فقط ایرپاد پرو 2 (Apple Airpods pro 2) و ایرپاد پرو (Apple Airpods pro) دارای یک سیستم هواکش، برای یکسان سازی فشار داخل گوش است.

7.    فقط ایرپاد پرو 2 و ایرپاد پرو به سیستم حذف نویز فعال (Noise cancelling) مجهز می‌باشد.

 

 

 

معرفی ، بررسی و مقایسه بین ایرپاد 3 و ایرپاد پرو از نظر طراجی

تفاوتهای انواع مدلهای ایرپاد اپل، در بخش کنترلها:

در مجموع ایرپاد پرو 2 و ایرپاد 3 و ایرپاد پرو، دارای کنترل‌های بهبودیافته‌تری نسبت به ایرپاد 2 (Apple Airpods 2) و ایرپاد نسل اول (Apple Airpods) هستند که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

1.    تنها در ایرپاد پرو 2 و ایرپاد پرو و ایرپاد 3، با یک ضربه روی ساقه هر یک از گوشی‌ها، می‌توان موسیقی را پخش یا متوقف کرد و یا به تلفن پاسخ داد و با دو ضربه به آهنگ بعدی رفت و با سه ضربه به آهنگ قبلی برگشت. در دو مدل قدیمی‌تر، این امکانات را نداریم.

2.    فشار دادن و نگهداشتن ساقه گوشی‌ها در ایرپاد پرو، امکان جابجایی بین دو قابلیت حذف نویز فعال و حالت شفافیت را مهیا می‌کند اما در ایرپاد 3، سیری Siri را فعال می‌کند.

توضیح: حالت شفافیت امکان می‌دهد که همزمان صدای در حال پخش و صدای اطراف را بشنویم.

3.    در ایرپاد پرو 2، علاوه بر کنترل های ایرپاد پرو نسل اول، می‌توانیم با حرکت دادن انگشت بر روی ساقه گوشی از بالا به پائین و بالعکس، میزان صدا را افزایش یا کاهش داد.

 

مقایسه و بررسی تفاوت انواع ایرپاد از نظر کنترل ها - ایرپاد 2 و ایرپاد 3 و ایرپاد پرو

 

 

تفاوتهای انواع مدلهای ایرپاد اپل، در بخش صدا:

در بین همه ایرپادهای اپل، با ایرپاد پرو 2 و ایرپاد 3 و ایرپاد پرو، می‌توان یک صدای فراگیرتر نسبت به دو ایرپاد قدیمی و ایرپاد 2 را تجربه کرد.

1.    هر سه مدل ایرپاد پرو 2 و ایرپاد سری 3 و ایرپاد پرو، دارای EQ تطبیقی هستند که بطور خودکار فرکانسهای متوسط و پایین را با توجه به شکل گوش افراد تنظیم می‌کند. همچنین یک تقویت کننده با دامنه داینامیکی بالا و یک درایور بلندگو برای بهینه سازی صدا و حذف نویز پس زمینه، برای این دو در نظر گرفته شده است (البته بصورت سفارشی). اما ایرپاد نسل اول و ایرپاد 2، از این امکانات بی بهره اند.

 

پشتیبانی از صدای فضایی - معرفی و مقایسه ایرپاد پرو و ایرپاد 3

 

تفاوتهای انواع مدلهای ایرپاد اپل، در بخش پردازنده:

1.    به جز ایرپاد نسل اول که از تراشه W1 استفاده می‌کرد، مابقی انواع ایرپادهای اپل قبل از ایرپاد پرو 2، از تراشه H1 بهره مند هستند که تا 50 درصد زمان بیشتر در مکالمه، تا 1.5 برابر سریعتر در اتصال برای تماسهای تلفنی، تا 30 درصد تاخیر کمتر در بازی و تا 2 برابر سرعت اتصال بیشتر برای این سه مدل فراهم می‌کند. ایرپاد پرو 2، از جدیدترین تراشه ایرپاد اپل به نام H2 استفاده می‌کند که باعث می‌شود ایرپاد پرو 2، از لحاظ همه بخش‌ها (امکانات و عملکرد) در صدر لیست ایرپادهای اپل قرار گیرد.


 

معرفی ، بررسی و مقایسه انواع ایرپاد اپل - تراشه انواع ایرپاد اپل چیست؟

 

تفاوتهای انواع ایرپاد اپل، در بخش کنترل صوتی سیری:

1. ایرپاد 2 (Apple Airpods 2) و ایرپاد 3 (Apple Airpods 3) و ایرپاد پرو (Apple Airpods Pro) و ایرپاد پرو 2 (Apple Airpods Pro 2nd Gen)، کنترل سیری را پشتیبانی می‌کنند تا کاربران بتوانند با استفاده از آن، تماس تلفنی برقرار کنند، موسیقی پخش کنند، میزان صدا را تغییر دهند و یا مسیر را بپرسند. فقط ایرپادهای نسل اول (Apple Airpods) از سیری پشتیبانی نمیکنند.

 

 

تفاوتهای انواع ایرپاد اپل، در مدت زمان مکالمه:

1. در ایرپاد پرو 2، حداکثر زمان مکالمه 4.5 ساعت و حداکثر زمان گوش دادن به موسیقی 5.5 ساعت است که با خاموش کردن حالت حذف نویز و شفافیت صدا، می‌توان تا 6 ساعت به موسیقی گوش داد.
در ایرپاد پرو، با کمک شارژ کیس ایرپاد، تا 30 ساعت زمان گوش دادن به موسیقی و تا 24 ساعت زمان مکالمه، در دسترس خواهیم داشت.

2. در ایرپاد 3، حداکثر زمان مکالمه 4 ساعت و حداکثر زمان گوش دادن به موسیقی 6 ساعت اعلام شده است (در صورت روشن بودن صدای فضایی، زمان گوش دادن موسیقی، به 5 ساعت کاهش خواهد یافت)
در ایرپاد 3، با کمک شارژ کیس ایرپاد، تا 30 ساعت زمان گوش دادن به موسیقی و تا 20 ساعت زمان مکالمه، در دسترس خواهیم داشت. در این مدل با 5 دقیقه شارژ کردن ایرپاد، می‌توان یک ساعت زمان مکالمه یا گوش دادن را در اختیار داشت.

 

معرفی ، مقایسه و بررسی تفاوت ایرپاد 2 و ایرپاد 3 از نظر ظاهری

2. در ایرپاد پرو، حداکثر زمان مکالمه 3.5 ساعت و حداکثر زمان گوش دادن به موسیقی 4.5 ساعت است که با خاموش کردن حالت حذف نویز و شفافیت صدا، می‌توان تا 5 ساعت به موسیقی گوش داد.
در ایرپاد پرو، با کمک شارژ کیس ایرپاد، تا 24 ساعت زمان گوش دادن به موسیقی و تا 18 ساعت زمان مکالمه، در دسترس خواهیم داشت. در این مدل نیز همانند ایرپاد 3، با 5 دقیقه شارژ کردن ایرپاد، می‌توان یک ساعت زمان مکالمه یا گوش دادن را در اختیار داشت.

3. در ایرپاد 2، حداکثر زمان مکالمه 3ساعت و حداکثر زمان گوش دادن به موسیقی 5 ساعت است.
در ایرپاد 2، با کمک شارژ کیس ایرپاد، تا 24 ساعت زمان گوش دادن به موسیقی و تا 18 ساعت زمان مکالمه، در دسترس خواهیم داشت. در این مدل با 15 دقیقه شارژ کردن ایرپاد، می‌توان 2 ساعت زمان مکالمه و تا 3 ساعت زمان گوش دادن را در اختیار داشت.

 

 

مدت زمان عمر باتری در انواع ایرپاد اپل Apple AirPods 2 Apple AirPods 3 Apple AirPods Pro Apple AirPods Pro 2
زمان گوش دادن به موسیقی با یک بار شارژ کردن گوشی‌ها 5 ساعت 6 ساعت 4.5 ساعت 6 ساعت
زمان گوش دادن به موسیقی با یک بار شارژ کردن کیس 24 ساعت 30 ساعت 24 ساعت 30 ساعت
زمان مکالمه با یک بار شارژ کردن گوشی‌ها 3 ساعت 4 ساعت 3.5 ساعت 4.5 ساعت
زمان مکالمه با یک بار شارژ کردن کیس 18 ساعت 20 ساعت 18 ساعت 24 ساعت

 

 

 

 

تفاوتهای انواع ایرپاد اپل، در داشتن کیس شارژ بی سیم و قابلیت های کیس:

1. ایرپاد پرو و ایرپاد 3، بصورت پیش فرض، دارای کیس شارژ بی سیم هستند که با مگ سیف نیز سازگار است، اما ایرپاد 2 همانند ایرپاد نسل اول در ابتدا با کیس شارژ باسیم ارائه می‌شد، ولی پس از عرضه ایرپاد 3، نسخه‌ای از ایرپاد 2 به کیس شارژ بی سیم مجهز شده است که قیمت بیشتری نیز دارد.
نکته: تمامی کیس شارژهای بی سیم در نسخه‌های مختلف ایرپاد اپل، با شارژ Qi سازگار بوده و با پد شارژ Qi، شارژ خواهند شد.

2. کیس ایرپاد پرو 2 به علاوه امکاناتی که در کیس ایرپاد پرو نسل قبلی بود، دارای دو ویژگی جدید شده است.

اولین قابلیت جدید ایرپاد پرو 2، وجود یک اسپیکر در زیر کیس میباشد که در زمان گم کردن کیس ایرپاد میتوان از طریق برنامه Find My، صدای بوق تولید کرد تا در پیدا کردن کیس ایرپاد به ما کمک کند و همچنین جفت شدن ایرپاد به دستگاه و کم شدن شارژ ایرپاد را با صدای بوق، با به ما خبر می‌دهد.

دومین ویژگی جدید کیس ایرپاد پرو 2، وجود یک حفره برای اتصال بند بر روی آن است.

تفاوت ابعاد و اندازه و طراحی انواع ایرپاد اپل با محفظه شارژ - معرفی ، مقایسه و بررسی تفاوت ایرپاد2، ایرپاد3، ایرپاد پرو

 

 

جمع بندی:

آنچه در این مقاله به آن پرداختیم، مقایسه‌ای کوتاه و کامل، بین انواع ایرپاد اپل، از ایرپاد نسل اول (Apple Airpods) و ایرپاد 2 (Apple Airpods 2) گرفته تا ایرپاد 3 (Apple Airpods 3) و ایرپاد پرو (Apple Airpods pro) و ایرپاد پرو 2 (Apple Airpods pro 2nd Gen) بود.

به طور خلاصه:

1.    ایرپاد 2 نسبت به ایرپاد نسل اول، زمان مکالمه بیشتر، کنترل بر سیری، اتصال سریعتر و پایدارتری دارد.

2.    ایرپاد 3 نسبت به ایرپاد 2، زمان مکالمه بیشتر، طراحی جدیدتر، مقاومت در برابر آب و تعریق، پشتیبانی از صدای فضایی و EQ تطبیقی دارد.

3.    ایرپاد پرو نسبت به ایرپاد 3، قابلیت حذف نویز و سری سیلیکونی برای تنظیم بهتر در گوش دارد.

4.    ایرپاد پرو 2، در حال حاضر بهترین کیفیت و عملکرد را از همه لحاظ برای کاربر فراهم می‌کند و نسبت به همه ایرپادهای اپل، برتری دارد.

بنابراین، این شما هستید که تصمیم می‌گیرید، بین خرید ایرپاد 2، خرید ایرپاد 3 و یا خرید ایرپاد پرو و خرید ایرپاد پرو 2، کدام ایرپاد اپل بهتر است و کدامیک از لحاظ مالی و کاربردی، به کارتان می‌آید و اصولاً امکانات بیشتر ایرپاد پرو را ترجیح می‌دهید یا باتری بیشتر ایرپاد 3 را؟ و یا اصلا قید امکانات را می‌زنید و هنوز به ایرپاد 2 را ایمان دارید. یا اینکه با وجود بهترین و آخرین مدل ایرپاد اپل یعنی ایرپاد پرو 2 و قابلیت‌های عالی آن، بقیه ایرپادها را فراموش می‌کنید؟

به هر حال، اگر اهل اکوسیستم اپل هستید، بهترین هدفون بی سیم در کنار محصولات اپل، از قبیل آی مک یا مک بوک و سایر تولیدات این شرکت، ایرپاد اپل می‌باشد.

 جدول مقایسه بین انواع ایرپاد اپل؛ ایرپاد 1 اپل، ایرپاد 2 اپل، ایرپاد 3 اپل و ایرپاد پرو اپل و ایرپاد پرو 2 اپل : دانلود فایل PDF